Wspieram

W zamian dajemy wartość dla społeczności.

Darowizna to pieniądze lub rzeczy, które należą do darczyńców i które przekazują organizacji pozarządowej, nie chcąc nic w zamian. O darowiźnie mówimy wtedy, kiedy dzielimy się swoją własnością. Co ważne, jeśli darowizna spełni warunki opisane w przepisach prawa, darczyńca może skorzystać z odliczenia podatkowego. Taka darowizna musi być przekazana na cele statutowe organizacji działającej na rzecz określonych celów społecznych.

To prawda. Zgodnie z prawem nie możemy zaproponować nic w zamian za przekazaną darowiznę. Nie możemy reklamować i sprzedawać usług. My po prostu działamy. Dajemy wartość dla uczestników organizowanych przez nas wydarzeń. Dzięki wsparciu darczyńców, możemy pozwolić sobie na więcej.

W jaki sposób przekazać darowiznę?

Darczyńcą może być być zarówno osoba prywatna, jak i prawna. Darowiznę może dać organizacji osoba fizyczna (prywatna) lub osoba prawna (firma, instytucja, inne organizacje pozarządowe).Wsparcie działań stowarzyszenia może być jednorazowe lub regularne (co miesiąc).

Aby wesprzeć Fundacje WWW wystarczy wykonać przelew na konto z tytułem wpłata na cele statutowe.

Konto mBank: 35 1140 2004 0000 3602 8123 3770
Fundacja WWW
Aleje Jerozolimskie 93, 02-001 Warszawa
KRS 0000822268

Celem statutowym Fundacji jest działalność w zakresie tworzenia i promowania dobrych praktyk tworzenia stron internetowych, edukacja i wsparcie osób tworzących strony internetowe i oprogramowanie.

W jaki sposób można rozliczyć darowiznę?

Jeśli darowizna spełni warunki opisane w przepisach prawa, darczyńca może skorzystać z odliczenia podatkowego. Nasz statut spełnia wymagania określone przez cel pożytku publicznego.

Do odliczenia podatkowego darowizny wystarczy potwierdzenie przelewu z odpowiednim tytułem przelewu. Jeśli darczyńca potrzebuje od Fundacji dodatkowego potwierdzenia, wystarczy mail do nas i przygotujemy odpowiednie pismo.

Więcej informacji o darowiznach można znaleźć na portalu ngo.pl